History of executive committee

Managing Board 05.03.2015 – 19.03.2018

  • A. Poth
  • B. Epe
  • V.M. Arlt
  • J. Bornhorst
  • H.J. Martus

Managing Board 28.02.2012 – 05.03.2015

  • H.J. Martus
  • T. Schwerdtle
  • R. Frötschl
  • M. Christmann
  • H. Stopper

Managing Board 01.05.2009 – 28.02.2012

  • H.J. Martus
  • T. Schwerdtle
  • R. Frötschl
  • C. Meyer / M. Christmann
  • H. Stopper

Managing Board 01.09.2004 – 30.04.2009

  • H. Stopper
  • P. Kasper
  • A. Rothfuss
  • D. Utesch
  • G. Speit

Managing Board 01.06.2003 – 31.08.2004

  • H. Stopper
  • P. Kasper
  • B. Oberheitmann
  • D. Utesch
  • G. Speit

Managing Board 16.09.2000 – 31.05.2003

  • G. Speit
  • L. Müller
  • A. Hartmann
  • A. Hartwig
  • E. Würgler

Managing Board 25.04.1997 – 26.09.2000

  • G. Speit
  • L. Müller
  • S. Albertini /A. Hartmann
  • A. Hartwig
  • F. Würgler

Managing Board 03.03.1994 – 24.04.1997

  • F.E. Würgler
  • S. Madle
  • S. Albertini
  • R. Creutziger
  • R. Fahrig

Managing Board 26.09.1991 – 03.03.1994

  • R. Fahrig
  • H.-R. Glatt
  • B. L. Pool-Zobel
  • G. Speit
  • H. G. Miltenburger

Managing Board 13.10.1988 – 26.09.1991

  • R. Fahrig
  • H.-R. Glatt
  • B. L. Pool-Zobel
  • G. Speit
  • H. G. Miltenburger

Managing Board 18.10.1985 – 13.10.1988

  • H. G. Miltenburger
  • E. Gebhart
  • B. Herbold
  • A. Basler
  • D. Müller

Managing Board 01.10.1982 – 18.10.1985

  • H. G. Miltenburger
  • E. Gebhart
  • G. Engelhardt
  • A. Basler
  • D. Müller

Managing Board 01.01.1980 – 01.10.1982

  • D. Müller
  • G. Obe
  • P. Arni
  • R. Roll
  • U. H. Ehling

Managing Board 01.01.1977 – 31.12.1979

  • U. H. Ehling
  • D. Müller
  • I. D. Adler
  • R. Roll
  • G. Röhrborn

Managing Board 01.01.1974 – 31.12.1976

  • G. Röhrborn
  • U. H. Ehling
  • W. Buselmaier
  • E. Gebhart
  • H. Marquardt

Managing Board 16.02.1971 – 31.12.1973

  • H. Marquardt
  • G. Röhrborn
  • R. Preussmann
  • E. Gebhart